Publikujte vlastné články  |  Obsah každej stránky môžete zdieľať s priateľmi:

Dopravne nehody – supi na cestach

Feb

1

2012

Dnes som sa stal nedobrovolne “spoluucastnikom” dopravnej nehody. Dôvod prečo označujem spoluúčastníctvo v uvodzovkách je, že nehodu mal jeden z mojich zamestnancov a kedže som bol nedaleko, tak som išiel na miesto.

Aký je postup pri dopravnej nehody všetci poznáme…zistenie zdravia účastníkov, policajti, poisťovňa, odťahovka….

S čím som sa ale nestretol je, že do 10 minut od nehody pri nas zastavilo osobné auto s oranžovými majákmi, vystúpil hrubokožec, nahodil na seba zelenú reflexnú bundu a so slovami “Kto je tu poškodený?” sa priblížil k nám.

Keď sa poškodený ozval, že on, tak nás ako vinníka dopravnej nehody odstrčil zo slovami: ” s vami sa budem baviť neskor”. Následne ponúkol poškodenému jeho služby asistencie pri dopravnej nehody. Tie zahŕňali odťah, komunikácia s policajtami, poisťoňou.

Po tento bod by som to ešte ako tak akceptoval ako spôsob podnikania. Čo ma však vytočilo bola veta: Pane, vy už nič nemusíte robiť. My z nich vytlčieme čo sa len dá.

To už bolo na mňa fakt vela. Nie som žiadna trasoritka a hned som mu vysvetlil, že takéto ponuky môže dávať až niekomu inému pri inej nehode. Pán(poškodený) zjavne šokovaný spôsobom akým sa mu dotyčný pán ponúkol ho našťastie odmietol s tým, že sme slušní ľudia a externú pomoc nepotrebujeme.

Aby som to zhrnul, nemám nič proti pomoci v prípade takejto nepríjemnej udalosti, ale spôsob akým bola ponúknutá je mi vrcholne proti srsti. Spoločnosť www.dopravnenehody.eu a jej zamestnanca na základe tejto skúsenosti, metódy a spôsobu komunikácie smelo môžem značiť jednoducho – SUPI. Na Vás nechám, ako si ich označíte vy…Každopádne, ak nedajbože budete mať nehodu a objavia sa, tak ich rovno pošlite veď viete kam. Ak máte všetky papiere v poriadku a privolali ste policajtov, tak Vám daná spoločnosť neprinesie veľa úžitku. Ledažeby ste chceli z niekoho “vytĺcť čo sa len dá”.

V: Rôzne články Od: Roland [7 Grey Star Level]
Reakcia #1

Zažil som niečo podobné v Prahe. Je ale neuveriteľné, že sa tam objavia skoro okamžite po nehode, tipujem, že majú hlášky od policajtov….

Answers Od: Peter [317 Blue Star Level]
Reakcia #2

Ešte ma napadlo, ja som mal na kartičke povinného poistenia a je to aj pri havarijnom poistení telefónne číslo asistencie, zavolal som tam a okamžite mi poradili a oni mi vybavili odťah – všetko fungovalo výborne. SUPOV som tiež poslal preč.

Answers Od: Peter [317 Blue Star Level]
Reakcia #3

Nastastie tiez mame v baliku asistencne sluzby. Navyse mame flotilove poistenie s tym ze mame prednostne vybavenie. Vyslali vyjazdovku aby obhliadli ci staci plosina s navijakom alebo treba hydraulicku ruku. Ked to videl ten sup tak sa trosku ukludnil. Navyse policajt co bol na mieste sa ho velavravnym tonom opytal ci je ucastnikom nehody. Po odpovedi “NIE” ho aj policajt slusne poslal….
Moj pripad dopadol dobre, lebo som mal chladnu hlavu. Nech je tento clanok varovanim pre ostatnych.

Answers Od: Roland [7 Grey Star Level]
Reakcia #4

Nastastie tiez mame v baliku asistencne sluzby. Navyse mame flotilove poistenie s tym ze mame prednostne vybavenie. Vyslali vyjazdovku aby obhliadli ci staci plosina s navijakom alebo treba hydraulicku ruku. Ked to videl ten sup tak sa trosku ukludnil. Navyse policajt co bol na mieste sa ho velavravnym tonom opytal ci je ucastnikom nehody. Po odpovedi \”NIE\” ho aj policajt slusne poslal….
Moj pripad dopadol dobre, lebo som mal chladnu hlavu. Nech je tento clanok varovanim pre ostatnych.

Answers Od: Roland [7 Grey Star Level]

Môžete reagovať

Musíte byť Prihlásený.

Nie ste ešte členom? Registrácia »

Karavan ShopBRITZ Australia

Hodnotenie

Získajte hviezdy za príspevky!

Počet šedých hviezd [1 - 25 Počet šedých hviezd]
Počet zelených hviezd [26 - 50 Počet zelených hviezd]
Počet modrých hviezd [51 - 500 Počet modrých hviezd]
Počet oranžových hviezd [501 - 5000 Počet oranžových hviezd]
Počet červených hviezd [5001 - 25000 Počet červených hviezd]
Počet čiernych hviezd [25001+ Počet čiernych hviezd]