Publikujte vlastné články  |  Obsah každej stránky môžete zdieľať s priateľmi:

Ako sa účtujú príchody/odchody v kempingoch?

Jul

14

2016

Ahojte, vie mi prosím niekto poradit kedy sa tak bežne prichádza s karavanom do kempingu? Ráno, naobed, večer alebo je to neobmedzené? Ide nám o to, či treba príst ráno ked chceme v kempe strávit napríklad len jednu/dve noci. Ak prídeme večer, vyučtuju nám noc a musíme na druhý den ráno odíst? Alebo to ma každý kemp inak? Dakujem :)

V: Kempy Od: karavanka24 [2 Grey Star Level]
Reakcia #1

Vo väčšine prípadov je to tak, že príchod je poobede po 14 hodine a odísť treba do 12 hod. Ak neodídete do 12 hod. môžu účtovať ďalší deň. V sezóne asi ťažko zoženiete v dobrých kempoch pobyt na jednu noc. Na státie na jednu noc sú najlepšie parkoviská pre karavany, ktorých je množstvo, sú výrazne lacnejšie, často aj zadarmo a na niektorých je aj elektrina a možnosť vypustiť odpad a napustiť vodu.

Answers Od: Peter [317 Blue Star Level]
Reakcia #2

Ďakujem za odpoveď. :) A viete mi dať aj nejaký typ, kde by som našla prehľadné info o parkoviskách pre karavany? Idmee konkrétne talianske, francúzske a španielske pobrežie (Costa Brava).Vo FR už máme zajednaný jeden camp a našli sme aj ďalšie pekné campy, no v niektorých miestach potrebujeme vyslovene len zastaviť, teda by bolo vhodné nejaké parkovisko. V tých pobrežných FR mestách je dosť problém s parkovaním karavanov, čo som pozerala. Viete mi napr. poradiť kde by som našla info o parkoviskách pre karavany? Konkrétne by sa mi zišlo napr. Monaco, Marseille a Barcelona. Viem, že možno žiadam veľa, ale za pokus to stojí. Hľadaním kempov a parkovísk som totižto strávila posledné štyri večery a ešte stále nemáme všetko doplánované. Ďakujem za akúkoľvek odpoveď :)

Answers Od: karavanka24 [2 Grey Star Level]
Reakcia #3

Zdravím Vás, možnosti je viacej. Jedna možnosť je kniha s mapou parkovísk (Stellplatz) pre celú Európu (http://shop.karavan.sk/product_details.php?product_id=36373), súčasťou tejto knihy je aj zľavová karta ADAC. Ďalšia možnosť je navigácia ZENEC určená pre karavany, kde sú POI pre karavanistov – kempy a parkoviská pre karavany. Ak máte telefón s dotykovou obrazovkou existuje aplikácia ADAC Camping und Stellplatzfuhrer 2016 kde sú všetky kempy a stellplatze ktoré hodnotí ADAC – je ich veľa a všade. Je to vlastne obsah 3 kníh – 2 x kempy a 1 x parkoviská. Tá aplikácia myslím stojí pár EUR, ale je to zanedbateľné. Nevýhodou aplikácie je, že potrebujete dáta a tie sú v zahraničí drahšie. Veľa dát to ale nepotrebuje. Prajem pekný výlet.

Answers Od: Peter [317 Blue Star Level]

Môžete reagovať

Musíte byť Prihlásený pre pridanie príspevku.

Nie ste ešte členom? Registrácia »

Karavan ShopBRITZ Australia

Hodnotenie

Získajte hviezdy za príspevky!

Počet šedých hviezd [1 - 25 Počet šedých hviezd]
Počet zelených hviezd [26 - 50 Počet zelených hviezd]
Počet modrých hviezd [51 - 500 Počet modrých hviezd]
Počet oranžových hviezd [501 - 5000 Počet oranžových hviezd]
Počet červených hviezd [5001 - 25000 Počet červených hviezd]
Počet čiernych hviezd [25001+ Počet čiernych hviezd]